Сьогодні перший календарний день весни.

 Відтак, головне жіноче свято – 8 Березня зовсім близько.

 Аби краще зрозуміти жінку, збагнути чого вона хоче і як зробити її щасливою, Високий Вал започатковує рубрику «7 миттєвостей весни».

 Кожного дня ми публікуватимемо інтерв’ю з чернігівками – публічними і не дуже, бізнес-леді і домогосподарками, заміжніми й самотніми, яких можна об’єднати спільною рисою – справжністю. Вашій увазі - перший випуск рубрики.

 Ця жінка для багатьох є прикладом краси, сильного духу і цілеспрямованості.

Пішовши в декрет, вона з сестрою відкрила першу дитячу студію в місті, яка згодом стала однією з найкращих. Заняття з дітьми для неї не тільки цікава робота, а й улюблене хобі.

 Знайомтесь - керівник студії дитячого розвитку «Розумка» Анна Пушкар.

 - Пані Анно, розкажіть, будь ласка, про себе.

 - Я народилася на Далекому Сході. Привезли мене в Чернігів зовсім маленькою, тому я вважаю це місто своїм рідним.

 У мене чудова сім'я і було дуже щасливе дитинство. Моя мама - неймовірна, вона дуже багато займалася зі мною і братом, а зараз допомагає мені з моїми дітьми.

 Я заміжня, у мене двоє дітей: Тарас, 10 років, і Стефанія - 8 місяців. Мій чоловік - це моя підтримка.

- Ваш секрет успіху. Чи важко бути одночасно бізнес-леді і мамою немовляти?

 - Успіх - можливість радіти життю, роботі, отримувати задоволення від того, що ти робиш.

 Я відкрила дитячу студію, коли сину був 1 рік, було важко, і зараз нелегко, коли на руках ще маленька дочка. Але, якщо розподілити час правильно, то майже все можна встигнути і зробити.

 Дуже важливо, щоб дитина жила разом з батьками не тільки в прямому сенсі, а й у емоційному і в спільному інформаційному полі.

 Беріть дітей з собою в подорожі, обговорюйте при них і з ними сімейні плани, прислухайтеся до їхньої думки. До народження донечки ми завжди брали сина з собою у відпустку. Вона ще трошки підросте і будемо усі разом подорожувати. Я не зовсім розумію таке поняття «відпочити від дітей».

- Яка Ви мама? Чи можна успіх передати у спадок дітям?

 - Наша батьківська задача - дати дитині хороший старт і можливість вибору того шляху, який він захоче. Важливо дати різнобічний розвиток і закласти оптимістичне ставлення до життя.

 Аби дитина була впевненою в собі, потрібно, щоб батьки не ставили під сумнів свою любов до неї, хвалили, раділи її досягненням. А також, допомагали розібратися в тих питаннях, в яких дитині самій важко. Потрібно стежити за процесом навчання і підставляти своє батьківське плече в складних моментах, а не тільки лаяти за невиконання. Потрібно «докопатися» до причини нерозуміння. І головне - дитина повинна бути впевненою, що вихід є завжди, а батьки завжди підтримають і допоможуть їй.

 - Що потрібно, щоб стати успішною жінкою: гроші, влада, зв'язки?

 -  Працьовитість. Елеонора Рузвельт казала: «Кожен день треба робити справу, яка тебе лякає». Мається на увазі не те, щоб займатися не любимою справою, а то, що навіть в улюбленій справі кожен день потрібно робити зусилля, щоб її розвивати.

 І працювати не тільки фізично, а й інтелектуально та емоційно, постійно знаходиться в стадії «бігу вперед».

- Чи вистачає часу на заняття улюбленими справами?

 - Моє хобі - це і є моя робота. Весь креатив і мої творчі пориви спрямований на це. Ще я люблю настільні ігри, катаюся на гірських лижах.

 - Що подобається в Чернігові і що хотілося б змінити?

 - Ми всі знаємо який прекрасний Чернігів. І звичайно, є маса проектів щодо його покращення. Я вірю, що вони втіляться в життя. Але найголовніша проблема зараз, на мій погляд, це економічне становище області. Потрібно вирішувати стратегічні фінансові, економічні завдання.

 - Продовжіть фразу: сучасна жінка це…

 - … та, яка реалізувала свій усвідомлений вибір у житті.

- Як плануєте відзначати 8 березня?

 - Зустрінемося сім'єю: з сестрою, бабусею, мамою, також нас запросили друзі в гості.

 8 березня - привід згадати, що довгі століття жінка не мала прав вибирати свій шлях. Зараз, ми можемо. Не важливо, чи хоче жінка бути домогосподаркою або управлінцем, багатодітною мамою або чайлдфрі - головне, щоб ніхто їй не нав'язував цю роль. Вибір за нами!

 Я вітаю всіх з жіночим святом, нехай у вас все вдається!